Тъжен край: Оттеглянето на Григор Димитров шокира всички фенове поради последвалата…

Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън в неделя, след като Григор Димитров се оттегли от мача им, изоставайки с 3-5 в първия сет. Димитров се подхлъзна при резултат 2-3 в началния сет и впоследствие поиска медицински тайм-аут заради контузия на коляното. Въпреки че опита да продължи още три гейма, българинът в крайна сметка се отказа след 35 минути игра на корт №1.

Медведев, който достигна полуфиналите на Уимбълдън през 2023 година, се представя добре в тазгодишния турнир. Петият поставен осигури победи срещу Александре Мюлер и Ян-Ленард Щруф в четирисетови мачове по-рано през седмицата. Следващият съперник на Медведев е световният №1 Яник Синер, който представлява най-голямото му предизвикателство досега в турнира.

В тяхната серия Lexus ATP Head2Head, Медведев има тънко предимство от 6-5 победи срещу Синер. Въпреки това, Синер е спечелил последните им пет срещи. 28-годишният руснак се стреми да спечели втората си титла от Големия шлем и първата си победа на турнир от ниво тур от Рим миналата година

Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън в неделя, след като Григор Димитров се оттегли от мача им, изоставайки с 3-5 в първия сет. Димитров се подхлъзна при резултат 2-3 в началния сет и впоследствие поиска

Димитров се подхлъзна при резултат 2-3 в началния сет и впоследствие поиска медицински тайм-аут заради контузия на коляното. Въпреки че опита да продължи още три гейма, българинът в крайна сметка се отказа след 35 минути игра на корт №1.