Тъжна новина: Мачът срещу Медведев накара Димитров да обяви оттеглянето си от…

Мачът на Григор Димитров срещу Даниил Медведев на Корт №1 беше прекъснат след само осем гейма, което доведе до служебна победа за петия поставен. Димитров, изоставайки с 3-2 в първия сет, претърпя тежко подхлъзване на тревата, но първоначално продължи след като получи медицинска помощ. Въпреки това, 33-годишният българин се затрудняваше да поддържа темпото на Медведев и при 5-3 беше принуден да сервира, за да остане в сета.

Димитров след това се приближи до мрежата и подаде ръка на Медведев, признавайки мача. Съдията бързо обяви служебна победа за руснака. Играчите размениха уважителни думи, а коментаторът на BBC изрази разочарование, отбелязвайки, че мачът е обещавал много поради високото ниво на двамата играчи. Димитров получи топли аплодисменти от публиката, докато напускаше корта, докато Медведев очакваше предизвикателен четвъртфинал срещу първия поставен Яник Синер.

Димитров, полуфиналист от 2014 г., наскоро възвърна мястото си в топ 10 на света, което повиши очакванията за мача. В своето интервю след мача, Медведев пожела на Димитров всичко най-добро и сподели, че очаква срещата си със Синер. Той призна трудността на предстоящия мач, като отбеляза, че Синер го е побеждавал пет пъти поред, включително и в значимия мач в Маями по-рано тази година.